09369907017

7 روز هفته 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم.

جاذبه های بوداپست

۱۳۹۸ ۱۸ آبان

کلیسای سنت استفان

یکی از بزرگترین ساختمان‌های بوداپست که بزرگترین ناقوس مجارستان را هم دارد.این کلیسا برای سنت استفان، اولین پادشاه مجارستان ساخته شد و زمان جنگ جهانی دوم آسیب‌هایی دید که بعدها دوباره بازسازی شد.حتما بعد از بازدید قسمت‌های مختلف کلیسا، ۳۶۴ پله‌اش را بالا بروید تا منظره‌ ۳۶۰ درجه‌ی بوداپست را از بالا ببینید.

کاخ سلطنتی

کاخ سلطنتی اسمی‌ست که در گذشته روی این مکان گذاشته شده بود؛ کاخی که محل زندگی پادشاهان در قرن‌های گذشته بود و بعد تبدیل به قلعه بودا شده. کاخ سلطنتی یا قلعه بودا جایی‌ست که با تاریخ تغییرهای زیادی کرده و هر بار با خرابی‌ها و آسیب‌ها زیادی که دیده، به سبکی جدید بازسازی شده؛ حالا اما این مکان تبدیل به یکی از مکان‌های دیدنی بوداپست شده است؛ جایی که هم در آن کاخ و قلعه و کلیسا می‌بینید و هم گالری و موزه. گالری ملی مجارستان با نقاشی‌هایی از تاریخ مجارستان، موزه تاریخ بوداپست با آثار تاریخی بازمانده از بوداپست و کتابخانه ملی با کتاب‌های عتیقه‌اش هم جزعی از قلعه بودا یا کاخ سلطنتی هستند.

رودخانه دانوب و پل زنجیر

رودخانه دانوب اصلی‌ترین بخش بوداپست است؛ رودخانه‌ای که شهر را به دو قسمت بودا و پست تقسیم می‌کند؛ دو قسمتی که هرکدام زیبایی‌های خودشان را دارند و جاذبه‌های خاص بوداپست را می‌سازند. رودخانه دانوب، پل‌های زیادی هم دارد که بودا را به پست وصل می‌کند؛پل زنجیر که قدیمی‌ترین پل دانوب است میتوانید  حس معلق بودن روی آب‌ها را تجربه کنید.

سنگر و استحکامات ماهیگیر

هفت ساختمان با نماد هفت قبیله‌ای که به مجارستان آمدند، در کنار هم سنگر و استحکامات ماهیگیر را ساخته‌اند؛ جایی با پله‌های پیچ‌درپیچ و فضای عجیب نئوگوتیکی و ساختمان‌هایی که در نگاه اول بیشتر شما را یاد فیلم‌های دیزنی می‌اندازند.در بالکن سنگر و استحکامات ماهیگیر هم می‌توانید استراحت کنید و در کافه‌هایش قهوه میل کنید.

میدان قهرمانان

میدانی تاریخی که نمادی از تاریخ و هویت کشور است؛ جایی که با قهرمانان کشور روبه‌رو می‌شوید؛ مجسمه‌ی پادشاهان مجارستان و یادبود سرباز گمنام. میدان قهرمانان هم مثل بقیه‌ی مکان‌های دیدنی بوداپست در جنگ جهانی دوم آسیب دید و بعد از آن بازسازی شد.در سمت راست و چپ این میدان هم موزه هنرهای تجسمی و تالار هنر قرار دارد که دیدن هر کدام از آنها هم برایتان جالب خواهد بود.

کلیسای ماتیاس

کلیسای ماتیاس از هر جهت یک دیدنی مهم در بوداپست است. بنای این کلیسا هم مثل بناهای دیگر مجارستان، دوره‌های تاریخی زیادی را به خودش دیده و چند بار بازسازی شده. نقاشی‌های دیواری کلیسای ماتیاس را معروف‌ترین نقاشان مجارستان کشیده‌اند.یکی از اتفاق‌هایی که هر سال در کلیسای ماتیاس می‌افتد برگزاری کنسرت‌های مجارستانی و خارجی‌ست.کلیسای ماتیاس نزدیک سنگر و استحکامات ماهیگیر قرار گرفته و از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر باز است.

پارک شهر

بزرگترین پارک بوداپست با فضای سرسبز و بسیار زیبایش دیدنی‌ها و سرگرمی‌هایش آنقدری هست که شبیه به یک پارک معمولی نباشد؛ یک قلعه با معماری‌های مختلف مجارستان مثل گوتیک، رونسانس و باروک، تلفیق بامزه‌ای‌ست از ساختمان‌های تاریخی مجارستانی، موزه تاکسیدرمی و یک دریاچه که در فصل زمستان هم برای اسکی روی یخ حرف ندارد از چیزهایی هستند که می‌توانید در پارک شهر ببینید.

 

خرید تور مجارستان

 
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:
درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.