09369907017

7 روز هفته 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم.

جاذبه های لوزان

۱۳۹۸ ۱۸ آبان

موزه المپیک

از سالهای دور تاکنون کمیته‌ای که در خصوص برگزاری این بازی‌ها تصمیم‌گیری می‌کند در سوئیس قرار دارد. به همین دلیل موزه‌ای با همین نام در لوزان قرار دارد که آثار باقی‌مانده از اولین دوره‌های المپیک که در یونان برگزار می‌شده تا آخرین دوره‌ها در آن به نمایش گذاشته‌شده است. در قسمتی از آن مشعل المپیک را می‌توانید چند قدمی جابه‌جا کنید. بیش از ده هزار اثر در بخش‌های لباس‌های ورزشکاران، وسایل ورزشی و پوسترهای المپیک در این موزه باشکوه نگهداری می‌شود. این موزه در پارکی بزرگ قرارگرفته است.

کلیسای جامع نوتردام

پنجره‌هایی بزرگ با طرح گل در ضلع جنوبی کلیسا وجود دارند. ساخت این کلیسا دو مرحله داشته است یکی در سال 1170 میلادی شروع‌شده و بعد از مدتی توقف در سال 1215 دوباره از سر گرفته‌شده است. کلمه "نوتر دام" در مذهب کاتولیک به معنای "بانوی ما" است و کلیساهای دیگری هم به این نام در دنیا وجود دارد که معروف‌ترین آن‌ها کلیسای نوتر دام پاریس است. می توانید بعد از بازدید از میدان لاپالد و آب نمای معروف لوزان به کلیسای نوتردام سر بزنید. این دو جاذبه در فاصله بسیار کم از هم قرار دارند.

کلیسای سن فرانسوا

این کلیسای بزرگ مربوط به قرن 13 و 14 است و ارتفاع برج ناقوس آن به بیش از 20 متر می‌رسد. علت نام‌گذاری این کلیسا سازنده‌ی مشهور آن به نام سن فرانسوا (Saint Francois) است. بازار بزرگ کریسمس لوزان در نزدیکی کلیسای سن فرانسوا قرار دارد.

قلعه اوشی

قلعه اوشی قلعه‌ای عظیم و زیباست که از قرن دوازدهم تاکنون در شهر لوزان مانند نگینی می‌درخشد. این قلعه بین دو بندر قدیمی و جدید شهر قرار گرفته است. در اطراف قلعه اوشی که امروزه به‌عنوان یک هتل مجلل مورد استفاده قرار می‌گیرد، هتل‌های بزرگ و زیبای دیگری نیز قرار گرفته‌اند. زیبایی این منطقه تنها به ساختمان رنگارنگ هتل‌ها محدود نمی‌شود بلکه جاده‌هایی از گل که هتل‌ها و قلعه را به بندرها متصل می‌کند جذابیت این منطقه را صدچندان کرده است.

پیست‌های اسکی لوزان

در اطراف شهر لوزان بیش از 19 پیست‌ اسکی بزرگ و زیبا وجود دارند که پیست های اسکی روشرز، له گاکونز، لیسن، اووروناز، راتول شتل و مورگینس از مشهورترین آنها هستند.

موزه هنرهای خام یا موزه ژان دو بوفه

موزه هنرهای خام در ابتدا در سال 1976 با اهدای آثار هنری Jean Dubuffet که هنرمندی فرانسوی بود آغاز به کار کرد. این آثار بیش از پنج هزار عدد بودند ولی در حال حاضر بیش از 15000 اثر هنری از هنرمندانی که بدون تعلیم و با خلاقیت آثار هنری بزرگی خلق کرده‌اند در این مکان نگهداری می‌شود. بخش‌های مختلف این موزه عبارت‌اند از مجسمه، نقاب، نقاشی و سایر آثار است. ویژگی خاص موزه این است که به دلیل ورود آثار جدید با موضوعات جدید چیدمان آثار به‌صورت موضوعی همیشه در حال تغییر است. به عقیده کارشناسان این موزه نقطه عطفی در تاریخ هنر دنیا است.

 

خرید تور لوزان

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:
درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.