09369907017

7 روز هفته 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم.

جاذبه های ساری

۱۳۹۸ ۱۸ آبان

دریاچه چورت

دریاچه میانشه که بیشتر به دریاچه چورت معروف است در روستای چورت قرار دارد. این دریاچه پس از یک زلزله در سال  ۱۳۱۸ به وجود آمده است. این مکان دارای طبیعتی باشکوه و سکوتی دلپذیر است. وجود ماهی‌های گوناگون از دیگر ویژگی‌های این دریاچه زیباست و توجه علاقه‌مندان به ماهیگیری را به خود جلب می‌کند. عکاسی، طبیعت‌گردی، قایق‌سواری و آفرود از تفریحاتی است که می‌توان در کنار  دریاچه چورت تجربه‌شان کرد.

چشمه های سورت

چشمه‌های پلکانی و خوش‌رنگ سورت در بین بومیان به باداب معروف است که به‌عنوان دومین چشمه آب شور در جهان و دومین اثر طبیعی ملی ثبت شده است. یکی از این چشمه‌ها دارای آبی‌ بسیار شور است که خاصیت درمانی هم دارد و برای بهبود بیماری‌های پوستی، روماتیسم و میگرن مورد استفاده قرار می‌گیرد. آب این چشمه به دلیل داشتن نمک در زمستان یخ نمی‌زند. چشمه دیگر دارای آبی ترش‌مزه و نارنجی رنگ است.

عمارت فاضلی​

عمارت فاضلی از خانه‌های تاریخی شهر ساری است. دیوارهای آجری، پنجره‌های چوبی و شیشه‌های رنگی از اجزای تشکیل‌دهنده این عمارت باشکوه‌اند که چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کنند. این بنا در دوران قاجار ساخته شده و متعلق به خاندان فاضلی است. این مکان تاریخی با معماری خوش‌ذوق ایرانی در کنار طبیعت زیبای ساری از جاذبه‌های گردشگری این شهر است. عمارت فاضلی در محله آب‌انبارنو ساری احداث شده است.

میدان ساعت

به میدان ساعت در گویش مازنی پاساعت گفته می‌شود. میدان ساعت دارای برجی بلند با ساعتی عقربه‌ای است که به‌عنوان نماد شهر شناخته می‌شود. تا چند سال پیش رأس هر ساعت صدای ناقوس‌مانندی در خیابان‌ها شنیده می‌شد اما به درخواست مردم صدا قطع شد. این بنا حدود ۴۰ سال پیش با معماری ایرانی و اروپایی ساخته شده است.

 
 
 
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:
درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
  نفر این تور را پسندیده اند.