09369907017

7 روز هفته 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم.

جاذبه های بانکوک

۱۳۹۸ ۱۹ آبان

بازار سیار یا شناور

بازاری سیار و شناور روی آب که در Ratchaburi حدود ۱٫۵ ساعتی بانکوک، قرار دارد. شهرت بازار سیار (شناور) بانکوک تا حدی است که لقب ونیز شرق را برای شهر به ارمغان آورد.

موزه ملی و Wang Na پالاس

بنای قدیمی Wang Na پالاس، توسط رامای اول ساخته شد و زود به یک سند تاریخی برای فرهنگ تایلندی تبدیل شد. بازدیدکنندگان می‌توانند لباس‌های درباری، صنایع دستی متاثر از مذهب و همین‌طور لوازم جشن‌های آیینی، سرامیک‌ها، بازی‌ها، سلاح‌ها و آلات موسیقی و تاج سلطنتی تایلند را در این‌جا ببینند. به‌علاوه بخش جالبی هم وجود دارد که در آن مجسمه‌های بودا با توجه به دوره زمانی ساخت آن برای تماشا وجود دارد.

وات سوسات ، معبدی برای تاج‌گذاری

Wat Suthat، یکی از معروف‌ترین جاهای دیدنی بانکوک در لغت به معنی آونگ بزرگ است. این‌جا یکی از زیباترین و قدیمی‌ترین معابد بودایی بانکوک است. سه شاه تایلند در ساخت آن مشاکرت داشته‌اند. ساخت این بنا درست بعد از تاج‌گذاری شاه رامای اول (موسس سلسله Chakri) در ۱۷۸۲ آغاز شد. این پروژه با شاه رامای دوم ادامه یافت و ۱۰ سال بعد توسط شاه رامای سوم به سرانجام رسید. جدا از معماری خارق‌العاده‌اش، نقاشی‌های دیواری معبد بسیار جذاب هستند.

وات ترایمیت ؛ بودای طلایی

معابد یکی از مهم‌ترین مقاصد جاهای دیدنی تایلند هستند. از میان همه آن‌ها معبد «وات ترایمیت» در محله چینی‌ها یکی از جذاب‌ترین جاهای دیدنی بانکوک است. این معبد به‌خاطر تصویر بودای طلایی ۳ متری که بیش از ۵ تن وزن دارد، معروف است. تصویر این بودا به شیوه سوخوتای کشیده شده و متعلق به ۹۰۰ سال قبل است. به‌خاطر آن‌که ارزشش حفظ شود آن را درون یک ماده خمیری نگهداری می‌کنند.

قصر دوسیت ؛ بزرگ‌ترین سازه‌ی چوبی دنیا

قصر دوسیت، یک منطقه سلطنتی‌ست که به سبک اروپایی و در سال‌های ۱۸۹۷ تا ۱۹۰۱ میلادی توسط شاه «رامای پنجم» ساخته شده است. این کاخ یکی از معروف‌ترین جاذبه های گردشگری بانکوک است. مشهورترین ساختمان در این محدوده، عمارت Vimanmek است که از چوب ساج طلایی ساخته شده و بزرگ‌ترین سازه‌ی چوبی جهان است.

پارک لومفینی

این‌جا در ابتدا، قرار بود مرکز گل و صنایع دستی تایلندی باشد. لومفینی، جایی‌ست که می‌توان در راه‌های زیبایش قدم زد، گردش کرد و در دریاچه قایق‌سواری کرد و آرام به تماشای دیگران نشست که هر روز صبح یا عصرشان را در این‌جا به تمرین و تماشا می‌گذرانند. پارک لومپینی فضایی عالی برای گذراندن یک بعدازظهر در پارکی آرام است که در کنار آسمان‌خراش‌های بانکوک، تضاد جذابی را فراهم می‌آورد. این پارک اخیرا به محل تظاهرات ضد حکومتی تبدیل شده‌ است.

وات آرون

در کرانه تونبوری، رود چاوو فرایا قرار دارد. وات آرون (معبد طلوع) یکی از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری بانکوک است. معبد، از نظر معماری نمودی از کوه مرو (Mount Meru) است که مرکز عرفان بودایی است. Wat Arun یک مجموعه باشکوه و یکی از زیباترین جاهای دیدنی بانکوک است که به دوران جنگ میان «شیام» و «برمه» برمی‌گردد. پس از شکست مقابل برمه،Ayutthaya به خاکستر و سنگ تبدیل شد، اما ژنرال تکسین (General Taksin)، و بازماندگان قسم خوردند که این‌جا رژه بروند تا زمانی که خورشید دوباره بدمد و یک معبد بسازند. Wat Arun، معبد طلوع همان معبد است. در این‌جا شاه جدید هم بنای سلطنتی خود را ساخت و یک درگاه مخصوص به خود را ایجاد کرد.

 

خرید تور تایلند

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:
درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.