09369907017

7 روز هفته 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم.

جاذبه های سن پترزبورگ

۱۳۹۸ ۱۳ دی

کاخ ارمیتاژ سن پترزبورگ

مشهورترین جاذبه گردشگری سن پترزبورگ، که به صورت بین المللی به عنوان یکی از عظیم ترین گنجینه های دنیا در هنر و باستان شناسی شناخته شده، نامش ارمیتاژ Hermitage museum است.موزه ارمیتاژ چند سایت گوناگون را شامل می شود که البته برای اکثر بازدیدکنندگان، مجموعه های درون کاخ زمستانی ست که جذاب می باشد. در این مکان نه تنها هنرهای زیبای اروپایی طی قرن های گذشته و آثار باستانی غنی از یونان و روم باستان را مشاهده خواهید کرد، بلکه اتاق های دولتی شگفت انگیز قرن هجدهم و نوزدهم خانواده امپراتوری روسیه را نیز تماشا خواهید کرد. البته از تابستان سال 2014، بخش عظیمی از مجموعه هنری امپرشنیستی و پست امپرشنیستی به ساختمان ستادی کاخ منتقل شده اند. 

 

تئاتر مارینسکی سن پترزبورگ

موسسه فرهنگی دیگر سن پترزبورگ که به صورت بین المللی شناخته شده است و برای بسیاری از بازدیدکنندگان حتی از ارمیتاژ هم دیدنی تر است، تئاتر مارینسکی Mariinsky Theatre می باشد. این مکان در سال های اخیر از آشفتگی مالی و خلاقانه بلشویکی مسکو برای تبدیل شدن به تئاتر موسیقی بی نظیر در روسیه مدرن سودآوری کرده است. این تئاتر به نظم، انضباط بی نقص و وقف در رقص باله شهرت دارد. 

 

کاخ پترهوف سن پترزبورگ

برای پتر کبیر بیش از یک دهه و چند شروع نادرست طول کشید تا بالاخره محل مناسبی برای اقامت تابستانه خود پیدا کرد. این بنا که تا حد زیادی از ورسای (Versailles) الگو برداری شده موارد بسیاری را شامل می شود که علایق و توجهات مشخص پیتر را نمایش می دهد. این پارک تحت نظر دختر پتر، ملکه الیزابت گسترش یافت تا از نظر وسعت و شکوه از کاخ های فرانسوی زمان خود بسیار فراتر رود. در حالی که قصر بزرگ پترهوف دیدنی های کمتری نسبت به قصر کاترین (Catherine Palace) در سارکوی سلو (Tsarskoye Selo) دارد، پترهوف به نسبت جاذبه و تنوع برتری هایی دارد. این برتری ها از ساختمان های جذاب باروکی دوران پتریین گرفته تا آبشار خارق العاده تا کاتالوگ های باغبانی در پارک های فوقانی و تحتانی را شامل می باشند.

 

کلیسای بزرگ اسحاق مقدس سن پترزبورگ

 این کلیسا که نتیجه یک عمر تلاش معمار فرانسوی منتفرد (Auguste de Montferrand) می باشد، لقب بزرگترین و دیدنی ترین مرکز مذهبی این شهر را به خود اختصاص داده است. این مجموعه که در سال 1858 تکمیل شد، بیش از چهل سال برای ساخت و زیباسازی زمان برد. نمای منحصراً اروپایی آنکه از سنگ های خاص گرانیت قرمز ساخته شده در حالی که نمای داخلی آن، ارتدکس سنتی را با تاثیرات کاتولیکی و بزرگنمایی های فوق العاده در آمیخته است. انواع مختلف سنگ های نیمه قیمتی برای تزئین ستون ها و دکوراسیون داخلی این بنا از تمام روسیه جمع آوری شده است و فراوانی هنر و مجسمه تنها بخش کوچکی از سالن اصلی را پر کرده و این سالن برای پذیرایی از 14000 نفر دعا کننده طراحی شده است. در کنار بازدید از این محل، توریست ها می توانند یک بلیط جداگانه برای بالا رفتن از 300 پله برج را تهیه کنند و از منظره بسیار زیبای آن بهرمند شوند.
 

 

 
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:
درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.