09369907017

7 روز هفته 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم.

مشهورترین قصرهای آلمان

۱۳۹۸ ۲۳ دی

 قلعه نوی ‌شوان ‌شتاین آلمان

قلعه نوی شوان شتاین (Neuschwanstein Castle) همواره به عنوان یکی از برترین قصرهای موجود در کشور آلمان شناخته می شود. ساخت این قلعه به قرن نوزدهم و به صورت دقیق تر سال 1886 میلادی باز می گردد. این قصر دو نکته دارد که باعث شهرت آن شده است، موقعیت جغرافیایی و معماری خاص آن. نوی شوان شتاین بر فراز یک تپه سرسبز که پر از درختان انبوه است، قرار دارد و معماری آن رمانسک می باشد. در معماری رمانسک که با نام های نورمان و رومی وار نیز شناخته می شود، دیوارها بسیار زخیم ساخته می شوند. از دیگر ویژگی های این سبک معماری برج های وسیع و مرتفع و دالانهایی پر از تزئین است که نوی شوان شتاین نیز به همین شکل می باشد. این نوع قلعه ها بیشتر در آلمان و انگلستان ساخته می شد.

 

 قلعه ‌هایدلبرگ آلمان

قلعه هایدلبرگ (Heidelberg Palace) که در ارتفاع 80 متری و در قسمت شمالی تپه ای مرتفع قرارگرفته منظره زیبایی از هایدلبرگ کهن را پیش چشمانتان قرار می‌دهد. بقایای قلعه یکی از مهم‌ترین سازه‌های به جای مانده از دوران رنسانس در شمال آلپ است. این قلعه در قرن سیزدهم میلادی ساخته شد اما در جریان جنگ اروپا آسیب‌های جدی دید و جنگ فرانسوی‌ها در قرن هفدهم هم خسارات جدی بر بنا وارد کرد تا اینکه در سال 1764 بر اثر صاعقه قلعه آتش گرفت. پس از آن مردم محلی هم به قلعه رحم نکردند و از سنگ‌های آن برای ساخت خانه‌های جدید در شهر بهره جستند. در قرن نوزدهم بود که توجه مردم به خرابه‌های این قلعه جلب شد و روند بازسازی آن آغاز شد. قلعه اولیه یک شاهکار گوتیک بود. به‌طورکلی قلعه در سبک‌های مختلف معماری بازسازی شده است که این ترکیب معماری‌های مختلف بر جذابیت قلعه افزوده است.

 

قلعه التز آلمان​

قلعه اِلتز (Eltz Castle) در نزدیکی رودخانه "موزل" واقع شده است و زمان ساخت آن به قرن دوازدهم باز می‌گردد. چند سالی این قلعه محل سکونت خانواده‌های مشهور بوده است و هنوز برخی از مبلمان آن زمان را در خود جای داده است. این قلعه روی یک سنگ بزرگ در میان جنگل قرار گرفته و معماری قرون وسطایی آن منحصر به فرد است. البته اینکه تاکنون در هیچ جنگی مورد تهاجم واقع نشده در حفظ اصالت آن بی‌تأثیر نبود.
اسلحه خانه این قلعه که پر است از سلاح‌هایی از جنس طلا و نقره، مجموعه ظرف‌های چینی و جواهرات خانواده‌های سلطنتی هم سبب شده است که قلعه التز یکی از بهترین قلعه‌های اروپا محسوب شود.

 

قلعه هوهن شوانگاو آلمان

قلعه هومن شوانگاو (Hohenschwangau) را زمانی که ویرانه‌ای بیش نبود یکی از ولیعهدهای آلمان خرید و شروع به بازسازی آن کرد. این ولیعهد که بعدها به پادشاهی رسید ماکسیمیلیان دوم نام دارد. وی بعدها از این قلعه به‌عنوان کاخ تابستانی و منطقه شکار خود استفاده می‌کرد. بعد از ایشان این قلعه به دیگر پادشاهان رسیده و در پایان هم به مادر یکی از شاهزاده‌ها تعلق گرفت. تمامی اتاق‌ها و وسایل قسمت‌های مختلف قلعه همان‌گونه حفظ شده است و امروزه گردشگران زیادی به اینجا می‌آیند و این دیار به یکی از دیدنی ترین قصرهای آلمان تبدیل شد.

 

 

 

 
 
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:
درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.