ثروتمندترین کشورهای جهان

۱۳۹۸ ۲۷ بهمن

لوکزامبورگ 

لوکزامبورگ Luxembourg کشوری اروپایی است که به عنوان پولدارترین کشور دنیا مورد تایید جامعه بین المللی قرار گرفت. انتخاب این کشور بر اساس سرانه تولید ناخالص داخلی بود. تولید ناخالص داخلی یکی از معیارهای اقتصاد است که جمع ارزش کل کالاها و خدمات نهایی را نشان می دهد و برای کسانی که نگران اختلاف جمعیت کشورها با یکدیگر هستند، باید بگویم که میزان جمعیت نیز در این معیار لحاظ می شود.نگاه دقیق به سرانه تولید ناخالص داخلی کشور لوکزامبورگ نشان می‌دهد که عدد این معیار در سال 2017 میلادی 107,053 دلار بود که در سال 2019 میلادی به 119,719 دلار افزایش یافت.

 

نروژ

بر طبق معیارهای جهانی نروژ در رتبه دوم است. نکته بسیار جالبی که درباره ثروت کشور نروژ وجود دارد، رشد چشم گیر آن است به این معنا که آمارها نشان داد که سرانه تولید ناخالص ملی در سال 2017 میلادی در نروژ 74,571 دلار بود اما فقط دو سال بعد یعنی در 2019 به 86,362 دلار افزایش یافت و بیشترین میزان رشد اقتصادی در میان تمامی کشورهای دنیا را از آنِ خود کرد.

 

ایسلند

جزیره ایسلند هم یکی دیگر از کشورهای اروپایی در فهرست ثرتمندترین کشورهای دنیا می باشد. این دیار شمالی ترین کشور اروپا به شمار می آید و در اقیانوس اطلس قرار دارد. سرانه تولید ناخالص ملی ایسلند در حال حاضر 78,181 دلار می باشد که مقایسه آن در دو سال نشان می دهد که در گذشته 73,529 دلار بود. لازم است ذکر کنیم که ایسلند رتبه چهارم را در میان شادترین کشورهای دنیا دارد.

 

ایرلند

ایرلند در این میان جایگاه چهارم را دارد. سرانه تولید ناخالص داخلی ایرلند عدد 81,477 دلار را نشان می دهد که اگر آن را با عدد همین معیار در سال 2017 میلادی مقایسه کنیم 11,000 دلار رشد کرده است؛ سرانه تولید ناخالص داخلی در ایرند در سال 2017 میلادی 70,220 دلار بود. مردم ایرلند نیز جزو شادترین مردم دنیا هستند و به نوعی شادی جزو فرهنگ آنها به شمار می آید و جشن های بسیاری دارند که فقط به بهانه شاد شدن برپا می شوند.

 

سوئیس

سوئیس نیز یکی دیگر از کشورهای اروپایی موجود در فهرست ثروتمندترین هاست. سوئیس سالهای سال جزو پنج کشور ثروتمند دنیا بوده و امروزه نیز جایگاه خود را به عنوان سومین کشور دنیا حفظ کرده، هم اکنون میزان سرانه تولید ناخالص داخلی کشور سوئیس 83,833 دلار می باشد و این در صورتی است که در سال 2017 میلادی 80,069 دلار بود که به نسبت رشد چشمگیری داشت.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:
درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
0 دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
0  نفر این تور را پسندیده اند.